باسکول فرغونی

باسکول فرغونی چیست؟باسکول فرغونی چیست؟ باسکول فرغونی یک وسیله است که برای اندازه‌گیری وزن بار خوراک دام مثل سویا و ذرت در صنعت مرغداری بکار میرود. باسکول فرغونی مرغداری مناسب توزین خوراک دام فله ای می باشد. این باسکول در صنایع دیگر مانند پروژه های کوچک ساخت و ساز و غیره نیزمورد استفاده می گیرد.

باسکول 200 کیلویی دو چرخ    باسکول 250 کیلویی تک چرخ

باسکول فرغونی 300 کیلویی تک چرخ    باسکول فرغون کش 400 کیلویی تک چرخ

باسکول فرغون کش 500 کیلویی 4 چرخ    باسکول فرقون دیجیتال 600 کیلویی 4 چرخ

فرغون کمپرسی 700 کیلویی 4 چرخ    باسکول فرغونی 1000 کیلویی هایپر دیجیتال

باسکول فرغونی 1200 کیلویی هایپر دیجیتال    باسکول فرغونی 700 کیلو هاپر دیجیتال

مشخصات باسکول فرغونی چرخدار چیست؟

برای آشنایی با باسکول فرغونی بهتر است با مشخصات عمومی باسکول فرغونی چرخ دار آشنا شوید.

فرقون باسکولی یا باسکول فرغونی دیجیتالی عموماً از دو بخش تشکیل شده است:

1- بخش مکانیکی که شامل ترازوی بارگیری و چرخ می باشد.

  • بدنه باسکول فرغونی همان ترازوی بارگیری یا محفظه محل قرار گرفتن بار است که شبیه فرغون های دستی می باشد. این محفظه فرغون شکل معمولاً از آهن ساخته می‌شود که بایستی بسیار مستحکم باشد تا در مقابل ضربات یا مواد شیمیایی احتمالی که با بدنه در تماس قرار می گیرند‌، مقاومت و دوام داشته باشد.
  • چرخ دار بودن باسکول فرغونی نیز به حمل باسکول و جابجایی مواد آن کمک شایانی می کند. معمولاً تک چرخ یا 4 چرخ می باشند. ظرفیت باسکول تعداد چرخ ها را معلوم می کند که در ادامه به ظرفیت های باسکول های فرغونی چرخدار نیز می پردازیم.

چرخ باسکول فرغونی

  • شاسی یا فونداسیون باسکول فرغونی بخشی است که کلیه اجزای تشکیل دهنده باسکول روی آن نصب و پیاده سازی می شوند. شاسی باسکول فرغونی می بایست محکم و بادوام باشد تا در مقابل آسیب های محیطی مانند ضربه و انبساط در مقابل سرما و گرما و همینطور خارج شدن از کالیبراسیون باسکول پایدار باشد.

مشخصات باسکول فرغونی چرخدار چیست؟

2- بخش الکترونیکی که شامل لودسل و صفحه نمایش می باشد.

  • لودسل باسکول فرغونی یا حسگر وزن Load cell‌، وظیفه ارسال سیگنال که در نتیجه فشار وارده بر محفظه فرغون شکل به همراه بار ایجاد می شود به نمایشگر یا نشاندهنده Indicator را دارد.
  • نمایشگر باسکول فرغونی معمولاً شامل یک صفحه نمایش دیجیتال است که وزن بار را نشان می‌دهد. نمایشگر باسکول فرغونی به صورت متصل به بدنه محفظه ترازوی بارگیری قرار می گیرد. همچنین، در برخی مدل‌ها، صفحه نمایش می‌تواند امکاناتی مانند ذخیره وزن‌ها‌، محاسبه میانگین وزن‌ها و یا اتصال به سیستم‌های کنترلی دیگر را نیز داشته باشد.
  • محافظ نمایشگر یا کابین نمایشگر یا محفظه نمایشگر یا جعبه نمایشگر همگی اسامی مختلفی است که برای جعبه ایی که نمایشگر درون آن قرار می گیرد‌، نامگذاری شده است. این جعبه وظیفه محافظت از نمایشگر یا نشاندهنده باسکول فرغونی در مقابل گرما و سرما‌، باد‌، باران‌، آفتاب و ضربه را دارد.

قیمت خرید انواع باسکول فرغونی

ویژگی های باسکول فرغونی چرخدار

برخی از ویژگی‌های مهمی که در باسکول فرغونی باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از:

​​​​​​1- ظرفیت بار: باسکول باید ظرفیت بار کافی برای وزن‌های سنگین داشته باشد. ظرفیت بار معمولاً در واحد کیلوگرم یا تن مشخص می‌شود. ظرفیت باسکول فرغونی به شکل ذیل می باشد که براساس ظرفیت تعداد چرخ باسکول متفاوت است.

انواع باسکول فرغونی

2- دقت اندازه‌گیری: هرچه دقت اندازه‌گیری باسکول بیشتر باشد، نتایج دقیق‌تر و قابل اعتمادتری نشان میدهد. دقت اندازه‌گیری معمولاً در واحد گرم یا کیلوگرم مشخص می‌شود.

3- دوام و مقاومت: باسکول باید قادر به تحمل بارهای سنگین و استفاده مداوم باشد. بدنه و قطعات باسکول باید از مواد مقاوم و با کیفیت باشند تا در برابر ضربه‌ها و فشارهای بارها، رطوبت هوا‌، گرما و سرما مقاومت کنند. همچنین، ساختار باسکول باید پایدار و استحکام کافی را داشته باشد.

4- سهولت استفاده: باسکول باید به راحتی قابل استفاده و کنترل باشد. دستگاه باید دارای طراحی مناسب با کاربری راحت مانند درب اهرمی در ظرفیت بالا برای خروج مواد و نمایشگری ساده باشد که به کاربر کمک کند تا باسکول را جابجا کند و به راحتی وزن بار را بخواند و کنترل کند و بار را خالی نماید.

5- صرفه‌جویی در فضا: در برخی موارد، باسکول‌ها نیاز به فضای زیادی دارند. بنابراین، می‌توان با انتخاب باسکول‌های کوچک و قابل حمل صرفه‌جویی در فضا را داشت.

انواع باسکول فرغونی

راههای تماس با مهندس غبرائیتلفن ثابت ایران باسکول

قیمت باسکول فرغونی

با توجه به ظرفیت های باسکول که در بالا اشاره شد‌، قیمت باسکول فرغونی متفاوت می باشد. به طور مثال قیمت باسکول فرغونی 500 کیلو گرم با باسکول 700 کیلویی متفاوت است.
عواملی مانند شرایط اقتصادی و نرخ ارز نیز بر قیمت باسکول اثر دارد. کارشناسان ایران باسکول بصورت آنلاین‌، تلفنی و حضوری می توانند در انتخاب باسکول دیجیتال فرغونی مناسب حوزه فعالیت شما کمک نمایند و در نهایت قیمت روز باسکول را به شما اعلام نمایند.

راه های تماس با مهندس غبرائی

خرید باسکول فرغونی

با توجه به نیازها و شرایط خاص شما، می‌توانید با بررسی این ویژگی‌ها و مقایسه باسکول‌های مختلف، باسکول فرغونی مناسبی را انتخاب و خرید کنید. برای خرید باسکول فرغونی ایران باسکول‌، با ظرفیت مناسب حوزه کاریتان بهتر است با کارشناسان ما در تماس بوده و پس از راهنمایی های لازم با خیالی راحت باسکولتان را تهیه فرمایید.

تماس با مهندس غبرائی

7

  1. سلام
    باسکول فرغونی که شبیه خود فرغون می باشد. و به عنوان تراز هم مورداستفاده است خیلی برام جالب بود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
تماس بگیرید