باسکول ماشین سنگین دیجیتال بتنی چیست؟

آیا می دانید که باسکول دیجیتال چیست؟ منظور از باسکول ماشین سنگین و در نهایت باسکول بتنی چیست؟
در صنعت باسکول، الفاظ و کلمات با معنی صحیح به کار برده می شود که کاربران قدیمی و صاحب باسکول دیجیتال از آن مطلع هستند و کاربران و خریداران جدید نیاز به دانستن آن دارند.
در ادامه شرح مختصری از آنها به اطلاع کلیه مصرف کنندگان صنعت باسکول های ماشین سنگین دیجیتال داده خواهد شد.


باسکول دیجیتال چیست و چه کاربرد هایی دارند؟

باسکول دیجیتال از انواع جدید باسکول های مکانیکی یا قپانی قدیم هستند. در سیستم توزین قدیم، باسکول ها عقربه ای بوده و به مکانیکی معروف بوده اند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در تمام صنایع، صنعت اندازه گیری وزن و نیرو که باسکول کردن کالا می باشد، توسعه یافته است.
از قطعات الکترونیکی به نام حسگر یا لودسل (Loadcell) در اندازه گیری وزن کالا استفاده می شود و اطلاعات وزن که به صورت آنالوگ هستند در نمایشگر یا اندیکاتور (Indicator) به دیجیتال تبدیل شده و اپراتور آنرا مشاهده می کند.
در اکثر صنایع خرد و کلان، مکان های تجاری و غیر تجاری، بنادر و گمرکات کشتیرانی و بسیاری مکان هایی که ذکر نشده، باسکول های دیجیتالی کاربرد دارند.
در بعضی مواقع از باسکول های دیجیتال سبک مانند ترازو و باسکولت های صنعتی استفاده می شود. در بعضی مکان ها هم از باسکول های دیجیتال جاده ای با ظرفیت از 7 تن تا 120 تن استفاده می کنند.
باسکول ماشین سنگین کدام نوع باسکول است؟
باسکول های جاده ای (جاده ایی) دیجیتالی، به باسکول های ماشین سنگین معروفند. چرا که در توزین کالاها از وسایل نقلیه خاور، کامیون، وانت، نیسان و تریلر استفاده می شوند که در دسته ماشین های سنگین نامگذاری شده اند.

حال می پردازیم به باسکول بتنی یا پیش ساخته یا بتن آرمه دیجیتال:
باسکول بتنی که نامهای مختلف بالا را نیز به خود اختصاص داده است، از جنس آهن (به اشکال و سایزهای مختلف) و بتن (تلفیقی از شن و ماسه و سیمان) با عیار استاندارد و دارای چسبندگی مناسب می باشد که مقاومت باسکول را بالا برده و ترک خوردگی سطح بتن پس از خشک شدن جلوگیری می کند.
اطلاعات جزئی بالا را می توانید با ارتباط گروه صنعتی باسکول کسری تکمیل نمایید.

منبع: سنجش دقیق کسری|انواع باسکول جاده ای دیجیتال صنعتی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
تماس بگیرید